Milé děti, vážení rodiče,

čeká nás nejkrásnější období, pro děti nejhezčí vytoužené svátky v roce - Mikuláš a Vánoce. Děti se budou seznamovat s lidovými tradicemi a zvyky, upevňovat rodinné vztahy.

Téma k procvičování - Vánoce, Vánoce přicházejí

Pokud budete mít zájem o tištěné materiály, po domluvě (e-mail) budete mít možnost si je u nás vyzvednout.

3. společný úkol

Zapojte děti do pečení - vánočního cukroví, perníčků, vánoček apod.

Nabídka činností:

• Zvládat jednoduché výtvarné činnosti, provádět jednoduché úkony s výtvarnými pomůckami, skládat papír - Mikuláš, skládaný stromek
  • Znát jména rodičů, sourozenců, kamarádů, učitelek v mateřské škole; umět vyjádřit své pocity, myšlenky, přání - zahrajeme si hru "Na školu"
  • Rozlišit známé vůně, zápachy i chutě - poznáváme vůni jehličí, cukroví, pomerančů, koření...
  • Procvičovat zrakovou paměť - hra "Co se změnilo" (doma i venku)
  • Pomáhat mamince při pečení cukroví, vánoční výzdobě bytu, domu
  • Na procházce venku s rodiči pozorovat vánoční výzdobu oken, natrhat si větvičky (třešeň) - rychlení větviček "Barborky"
  • Počítat od 1 - 10, poznat číslice 1 - 7 - počítej hračky, venku auta, stromy apod.
  • Nastříhat proužky barevného papíru - slepit papírový řetěz
  • Poslouchat a zpívat známé koledy, viz notový záznam
  • Procvičovat vpravo x vlevo
  • Správně držet tužku, pastelku, tj. dvěma prsty, třetí podložený (špetkový úchop), nacvičujeme solením