Co potřebují děti do MŠ

Co Vaše dítě potřebuje do mateřské školy (naše doporučení):

• Oděv na hry ve třídě: kalhoty s gumou do pasu (punčocháče), triko. Holčičky mohou mít sukýnku nebo zástěrku.
  • Obuv na přezutí: bačkory s pevnou podrážkou a plnou patou (ne pantofle).
    • Oděv pro hry venku: tepláková (šusťáková) souprava - dle počasí a starší obuv, v teplém počasí krátké kalhoty a triko (toto oblečení nezaměňujte s oblečením do třídy). Prosíme o kontrolu čistoty obuvi, aby mohla být udržována šatna a šatnové bloky v čistotě a o kontrolu zipů na bundách.
      • Oděv na odpolední odpočinek: pyžamo nebo noční košilku, vždy v pátek si je děti nosí domů na vyprání.
      • Náhradní oblečení - do barevné tašky v šatně (spodní kalhotky, slipy, trenýrky, triko, popř. ponožky či punčocháče nebo slabé kalhoty).
      • Papírové kapesníky (1 celé balení) na každého cca čtvrt roku.
      • Igelitovou tašku nebo batoh na oblečení (na odpoledne na zahradu).
      • Vaše dítě si múže přinést vlastní hračku (např. plyšáka), MŠ však za ni nenese žádnou zodpovědnost. Nedoporučujeme hračky v podobě zbraní.
      • Nedoporučujeme dávat dětem drahé ani cenné věci! Př. zlaté řetízky, náramky apod. Holčičky musí mít klasické dětské náušnice na zacvaknutí. Hrozí případná ztráta či zničení, škola za cenné či drahé věci nenese žádnou zodpovědnost!

Prosíme rodiče, aby všechny věci svých dětí řádně označili a předcházeli tak ztrátě či zaměňování oblečení a obuvi.

Děkujeme.